چگونه شروع کنیم؟

سامانه فرصت های شغلی
۱۷ مرداد ۱۳۹۶

چگونه شروع کنیم؟


وقتی می خواهید کسب و کاری کوچک را در عرصه فروش یک محصول شروع کنید باید مهارت های درست، کافی و مرتبط با فروش، مدیریت و کالای مورد نظر را داشته باشید. در غیر این صورت بازار رقابت شما را به بیرون گود خواهد کشاند. برخی مهارت های ضروری عبارتند از:

- برای شروع خرده فروشی که احتیاج به مهارت های بالای مدیریتی دارد لازم است حداقل دو سال سابقه کاری موثر در رشته مورد نظر داشته باشید و از نزدیک فراز و فرودهای کار را دیده باشید.

- علاوه برآن برای تداوم کسب و کارتان باید تغییرات اقتصادی و تمایلات بازار مصرف را دنبال کنید و همراه با تغییرات متعدد به روز باشید. این به روز بودن می تواند هم در عرصه دانش روز در مورد کالای فروشی شما باشد و هم در در زمینه تکنولوژی هایی که هر روز تغییر می کنند. استفاده از تکنولوژی روز به شما کمک می کند که یک قدم جلوتر از رقیبانتان باشید.

- اطلاع داشتن و استفاده از ابزار و تجهیزات جدید فروشگاهی که می توانند کارها را بهتر و دقیق تر انجام دهند، مشتری بیشتری را برای استفاده از محصول شما ترغیب خواهد کرد.

- مهارت های خوب تعامل با کارمندان برای یک مدیر ضروری است. اگر شما توانایی بالایی را در بودن با مردم و برقراری ارتباط با آن ها دارید می توانید به عنوان یک مدیر فروش خوب روی خودتان حساب کنید. همکاری نزدیک با کارمندان، برقراری ارتباط خوب با آن ها در تمامی ابعاد کسب و کار و حل مشکلات کارمندان ویژگی های یک مدیر خوب است. کارمندانی با انگیزه بالا و راضی از کار، سرویس بهتری را به مشتری ارائه خواهند کرد.

- توانایی انجام چند کار به طور همزمان هم یک مهارت موثر در اداره کسب و کار در زمینه فروش است. این مهارت علاوه بر اینکه انعطاف پذیری شما را نشان می دهد، به تداوم کسب و کار در مواقع کمبود نیروی انسانی در زمان ها و بخش های خاص کمک می کند.

- گوش دادن به مشتری و حصول اطمینان از اینکه آنچه او نیاز دارد مورد توجه قرار گرفته، بسیار مهم است. توجه و عمل به خواسته های مشتریان به آنان این احساس را خواهد داد که برایشان ارزش قائل شده اید و به این ترتیب به مغازه شما بازخواهند گشت. اگر هم نمی توانید خواسته هایشان را برآورده کنید با آنان گفتگو کنید و علت را به آنان توضیح دهید.

- حفظ آرامش در مواقع فشار و بحران توانایی بالای شما برای اداره کسب و کار را نشان می دهد.

- به روز بودن قیمت محصول و استفاده از روش های جدید فروش، شما را در عرصه رقابت نگه خواهد داشت و به مشتری این حس را می دهد که معامله خوبی انجام داده است. مثلا استفاده از تکنیک هایی مثل یکی بخر دو تا ببر! داشتن روشی برای فروش کمک زیادی به جذب مشتری می کند. مثلا تخفیف در روزهای خاص یا به مشتریان ثابت و .. فراموش نکنید که مشتری باید راضی از مغازه شما برود.

- از آنجا که در خرده فروشی همه بخش های کار باید با هم در هماهنگی کامل باشند بنابراین این کسب و کار به معنای کار سخت با ساعت های طولانی است. مدیریت کارمندان و اطمینان از اینکه بخش های مختلف به خوبی کار می کنند، توانایی بالایی می طلبد.

- منظم بودن و تلاش بسیار زیاد مهارت هایی هستند که از چشم مشتری دور نمی مانند و باعث می شوند خرده فروشی شما سرویس بی نقصی را به مشتری ارائه دهد.

- شما به عنوان مدیر یک کسب و کار خرده فروشی باید مهارت کافی در مدیریت امور مالی داشته باشید تا ضمن سازماندهی اوضاع، بتوانید سوابق اجرایی را ضبط و در مواقع لزوم و برای ارزیابی عملکرد به آن ها رجوع کنید. معمولا شرکت ها حسابداری دارند که حساب ها را در پایان هر سال مالی بررسی می کند. اما توجه کنید که این حسابدار حساب ها، عملکرد و سود سالانه را براساس سوابقی که به طور روزانه ثبت شده انجام می دهد.

بنابراین مطمئن شوید که یک سیستم درست و قوی برای ثبت و ضبط داده های روزانه ایجاد کرده اید.
ادمین
ادمین
این ریتیل یک رویداد هفتگی و فرصتی برای کارآفرینان صنعت خرده فروشی و سرمایه‌گذاران است که در آن به شبکه‌سازی،‌ تبادل نظر و یادگیری از یکدیگر می پردازند. دورهمی های این ریتیل با موضوعات کاملا تخصصی و کاربردی از قبل اطلاع رسانی شده و مستندات آن بر روی همین وب سایت منتشر می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *